Hayalet Calisan

23-3-2007

Yıllardan sonra evdeki pijamalarımdan sıyrılıp tekrar ofis ortamına dönmem ile ofis ve sosyal iş yaşamı tekrar hobilerim arasına girdi. Ofis siyaseti, görev paslamaca, başınızı derde sokmadan işten kaçma ve işin hakkını verme pratikleri yapmaya başladım.

İlk ofis hayatına başladığım zamandan bu yana her zaman düşündüğüm bir şey vardır, maaş bir çalışanı tatmin etmeye yetmez ama küçük ve ucuz güzellikler çalışanları mutlu edebilir.

IT sektöründe çalışanlarınızı mutlu etmek için yapabileceğiniz basit şeyler,

daha bir çok konu çalışanı firmaya bağlayabilir, duygusal konulardan ve yönetimden bahsetmiyorum tabii ki o tamamen ayrı bir konu ve genelde bundan daha da önemli bir konu. Herkes ofisinde soğuk kola bulunmamasına dayanabilir ama kimse salak bir proje yöneticisine ya da manyak bir patrona dayanamaz!

Özetle bu tip küçük şeyler genelde maaş ya da sigorta gibi bariz şeyleri uzun vadede geride bırakacaktır ve ek olarak çalışanlardan daha yüksek bir performans almanızı sağlayacaktır. Mutlu bir iş ortamını belirtmiyorum bile. Ekibinizdeki insanların işten çıkmak için sadece daha iyi ve güvenli bir maaş kollamasına imkan vermeyin, onları firmaya ve firma kültürüne bağlayın.

Altı çalışan yerine beş çalışan alın ve o bir kişinin maaşını diğer kişilerin ofis ve iş yaşamlarını hatta tüm yaşamlarını bu şekilde daha güzel yapmak için kullanın, altı kişiden aldığınızdan daha fazla verim alacaksınız.

Bu hayalet çalışan sizin için bu beş çalışanı daha mutlu, daha verimli ve daha bağımlı beş çalışan haline getirecek.

Pijamalarımı özledim !...

Recent Blog Posts

See all of the blog posts