Yeniler, Yahoo Mail Beta, Outpost

29-4-2006

Yahoo' yu Hüseyin Ünal dostumuz göndemişti ancak haber olarak girebildim,

Yahoo Mail Beta Overview, yeni yahoo mail tanıtımı, bir de yahoo' yu nasıl kekler de bir yahoo mail beta' yı deneyebilirim diye bir şey varmış.

Ek olarak Outpost 4 yoldaymış, daha önceden konuştuğumuz x64 desteği ve bilinen klasik firewall u geçme metodlarının da çalışmadığını iddia ediyor. Tabii ki burada hemen hatırlatalım bu olay genelde her şey en üst seviyedeyken yani bilgisayarı adam gibi kullanamıyorken oluşuyor. Buradaki önemli nokta gerçekten tehlikeli bir programın injection' ı, hook' u vs. ile olmayanı ayırmak ki bu da zaman zaman imkansıza yaklaşabiliyor.

Zaten bu sorunu aşabilmek için bir çok firma merkezi "advisor" sistemine geçti. Çalışacak programın imzasını (MD5 vs.) kendi merkezlerine gönderiyorlar ve program güvenli biliniyorsa ya da güvensiz biliniyorsa ona göre kullanıcıya öneri sunuyor. Outpost, ZoneAlarm ve başka yazlımlar şu an bunu uyguluyor.

Ek olarak Outpost Network Security 2.0 de çıkmış bu da daha çok orta ölçekli firmaların merkezi bir şekilde client güvenliğini yükseltebilmesi için ancak test etmedik ancak ilgi çekici gözüküyor. Verimli ise çok faydalı olabilir ama zor bir entegrasyon.

Türkçe bilgiyi http://www.agnitum.gen.tr/ sitesinden alabiliyormuşuz.

 

Recent Blog Posts

See all of the blog posts