Windows XP Butonları

5-9-2003

Bildiğiniz gibi Windows XP diye bir işletim sistemi modeli var, bir kaç gündür bu modelin Home Edition' ı üzerinde ikamet ediyorum. Microsaoft' un XP' de yaptığı görsel kaygı düzenlemeleri görsel olarak çok başarılı olsa da standardizasyon açısından çok sinir bozucu. Örnek olarak siyah bir background üzerinde bir input box kullandığınızda bunun kenarlarında beyaz bozulmalar oluşturuyor.

Benzer şekilde input box 'larda class kullanımı sonuçları da bir felaket oluyor. Çünkü class kullandığınız takdirde o input box XP stilinden çıkıyor. Ancak diğer inputlar hala XP' nin stilinde kaldığından kötü bir görünüm ortaya çıkıyor. Son olarak XP ev kullanıcısı (iş olsun diye kullanan, interneti mirc ile özdeşleştiren, toplistlerin gerçekten iyi siteleri listelediğini sanan yeni kullanıcıları kastediyorum ) harici kullanım için çok kötü bir işletim sistemi.

Gene de kullanıyorsanız ve biraz olsun toparlamak isterseniz Bilgisayarım > Özellikler > Performans Ayarlarından gereksiz efektleri kaldırabilirsiniz. Ek olarak klasörler hakkında bilgi veren kutucuklardan biri klasörler içersinde recursive tadta aramalar yaptığından dolayı 3GB' lık binlerce dosyalık klasörlerde işlemcinizi yemeye çalışıyor. Bunun içinde o tabı kapatmanız yeterli.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts