Web Güvenliği Günleri

3-7-2007

Son iki, üç haberde bu konuya değindim ama konunun önem adına tek bir haberi buna ayırıyorum ve direk konuyu buradan geçiyorum.

 

Web Güvenliği Günleri Katılım Çağrısı

IMG_0947OWASP-Türkiye ve Web Güvenliği Topluluğu olarak devamını getirmeyi düşündüğümüz konferanslarımızın birincisini 14.07.2007 tarihinde saat 11:00-18:00 arası Gelişim Platformun da yapacağız. Başta OWASP-Türkiye üyeleri olmak üzere web güvenliği ile ilgilenen ve ya merak duyan herkesi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Web Güvenliği Günleri`nde yoğun ve teknik şekilde web uygulaması atakları, savunma, güvenli kodlama ve benzer bir çok konulara değinilecektir. Bu ilk bir günlük konferansımızda daha çok orta ve ileri seviye web saldırılarına değinilecektir.

Detaylar ve Kayıt için Web Güvenlik Topluluğu sitesine bakınız.

 

Bu etkinliklerde raconlar vardır. Mesela Iron Maiden konserine gidiyorsanız ne yaparsınız? Önce son albümü alırsınız, biraz dinler gidersiniz ki konserde herkes şarkıları söylerken siz amele amele bakmayasınız diye. (her ne kadar son albümü alınca onun ne kadar rezil olduğunu farketseniz de - tabii bu konu dışı ve gereksiz bir detay).

İşte aynı konserlere hazırlanıp gitmeniz gerektiği gibi bu etkinliğe gelmeden önce bilmiyorsanız çalışmanız gereken konseptler;

- XSS Nedir?
- SQL Injection nedir?
- ModSecurity Nedir?
-  HTTP Response Splitting nedir?

Bu konular hakkında temel bilginiz yoksa sunumlardan tam bir zevk alamayacaksınız.

Özetle 14 Temmuz' da İstanbulda görüşmek üzere!

Recent Blog Posts

See all of the blog posts