Web Güvenliği Günleri I - İzlenimler

26-7-2007

Web Güvenliği Günleri I' i bitireli  hemen hemen 2 hafta oldu. Ben başka işlerim ve seyahat dolayısıyla bu sırada pek aktif piyasada değildim ve izlenimlerimi de yazmaya fırsatım olmadı. Gün bugündür...

874394489_b19e61316cOrtam,
Ortam sıcaktı (hayır efendim güneşten dolayı değil, benzetme açısından, istiare miydi neydi onun adı?), gün boyunca sanırım 40 - 85 kişi arasında değiştik. Malum salonumuz biraz ufaktı ve 65 kadar kayıt kabul ettik. Bina da güzel bir bahçe vardı, sohbetler orada ve içerideki cafe de devam etti.


Sunumlar,
Genel olarak sunumlar ve katılım benim hoşuma gitti. Benim bir sunumum vardı o da etkinlikten 3-4 kadar önce yayınladığım XSS Tunnelling üzerineydi (XSS Tunnelling' e yakında detaylı şekilde burada değineceğim).

876596047_a29c405ad8Bunun yanında Dinis' in sunumları genel konular üzerine ama sonuç olarak güzeldi. Hher ne kadar XSS Tunnelling ile yaptığım karizmayı 'yaw senin XSS Tunnelling patlakmış, ferruhçuğum' diyerek silip atmış olsa da! sunumlarını beğendik.

Özetle sunumlar da zevkli geçti. Ben etkinliğin organizasyon ayağında da bulunduğumdan her sunumu baştan sona izleyemedim, bunu da belirtmem lazım.

OWASP Türkiye ve OWASP
Genel olarak bakınca OWAP Türkiye olarak güzel bir etkinlik oldu, OWASP' ın Türkiye de daha fazla tanınmasına ve potansiyel olarak OWASP katılımcılarımızın çoğalmasına da yardımcı olacağını umuyorum.

Eğer Web Uygulaması Güvenliği ile ilgileniyorsanız da hepinizi OWASP Türkiye Mail-Listine dahil olmaya ve Web Guvenlik Topluluğu' nu izlemeye almaya davet ediyorum.

Web Güvenliği Günleri, Çektiğim Resimler

Recent Blog Posts

See all of the blog posts