Visual Studio’ nun Hakkını Verme

7-12-2008

Üç sene kadar önce silahını tanı başlıklı bir yazı yazmıştım. Dün Visual Studio ile biraz vakit harcayıp istediğim hale getirdim, Visual Studio konusunda bilmeniz gereken bazı temel şeyler var:

 

VS.NET 2008 Team System ve MBUnit

VS.NET 2008 Team System Unit Testing Framework' ü ile birlikte geliyor ama normalde bu sadece MS Unit Testleri ile çalışıyor. Eğer siz de benim gibi Row Testing' ten vazgeçemeyenlerdenseniz nUnit (son versiyonu) ya da MbUnit gibi bir framework kullanıyor olacaksınız ve bu durumda VS.NET' in Test çözümü yerine ekstra bir yazılıma ihtiyaç duyacaksınız.

MbUnit v3' VS.Net 2008 Team System için tam entegre bir çözüm geliştirmiş yani ekstra bir Unit Testlerinizi test edecek ekstra bir araç yerine VS.NET ile olan Test pencerelerini kullanabilir hale gelebilirsiniz. Bunun için şunlara ihtiyacınız var :

Ek olarak MbUnit v3 yenilikleri, MbUnit ve VS.NET ve VS.NET' te test projelerini nasıl belirtebilirsiniz yazılarını okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Şu an ben bunu kullanır hale geldi ve TestDriven.NET ya da ReSharper olmadan VS.NET içerisinde testleri çalıştırmak çok keyifli.

 

VS.NET 2008 Hızlı Kod Yazma Eklentileri

Bu konuda iki tane çok popüler eklenti var :

Maalesef bu iki eklentinin de tam verisyonu ücretli ve biraz da pahalı ama verdikler hız etkisini düşününce muhtemelen iki ay içerisinde paranızı geri almış olacaksınız. İkisi arasında benim tercihim CodeRush.

Bazı diğer eklentiler.

Şekil Yapma

VS.NET İpuçları

Bir sürü ipucu sitesi ve kaynağı var ama Sara Ford' un websitesi sanırım bu sitelerin içerisindeki en iyilerden biri. Şu an itibari ile 372 ipucu var, bazıları "File altında Open diye bir menü var, biliyor muydunuz?" derecesinde salakken bazıları gerçekten de çok güzel. Takibe ve arşivlerini analiz okumaya değer.

Visual Studio sandığınızdan çok daha güçlü, güzel ve gelişmiş şekilde. Son olarak ben de zamanında VS.NET' e küçük bir eklenti yazmıştım, The Guardian (download). VS.NET 2008 ile çalışığ çalışmadığını bile bilmiyorum ama ilginizi çekebilir. Süper dağınık bir yazının sonuna geldik, umarım siz parçaları birleştirebilir ve bu yazıdan işinize yarayan bir şeyler çıkartabilirsiniz.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts