Visual Basic 2005 - A Developer's Notebook (Developer's Notebook)

1-8-2005

Visual Basic 2005O'Reilly "Developer's Notebook" adında yeni bir kitap serisine başlamış. Serilerin esas esprisi daha çok aksiyona yönelik, az teori bol kod. Yani genelde aktif programcıların sevdiği cinsten. Özellikle son dönemde fazlasıyla çoğalan "samimi" yazım yöntemini kullanıyorlar. Hani şu "Ben" diye hitab eden ve her daim şirinlik yapanlardan. Visual Basic 2005 : A Developer's Notebook (Developer's Notebook)' ta işte bu seriden.

Bu serinin sanırım ilk kitaplarından biri bu, açıkçası çok basit bir okuma oldu. Temel olarak VS 2005' te ki yeni olayları VB çerçevesinde örnekler ile anlatıyor. Çoğu kısmını daha önceden biliyordum ancak pekiştirmeme yardımcı oldu ve bilmediğim özellikleri de öğrenmiş oldum.

Ek olarak "Quick Console" buggy olduğunu burada da okumak beni çok mutlu etti, çünkü neden sapıtıyor diye hep merak ediyordum.

Kitabı bir günde bitirdim, tamam kabul ediyorum "Gülün Adı" nı bırakıp arada "Cin Ali Piknikte Çimen Eziyor" okumak gibi bir şey ama dedim ya bu aralar ağır kaldıramıyorum.

Sonuca gelirsek okumak için fena değil 10 üzerinden 5 alabilir, Eğer ki VS 2005' e tamamen yeniyseniz ve de VB ile yazıyorsanız okumanız çok daha faydalı olabilir.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts