Transformasyon

16-3-2008

Hala tatilden toparlanmaya çalışıyorum, Bu sırada kötü bir kaç oyun oynadım:

Hiç biri de 2 saatten fazla harcamaya değmeyecek oyunlar.

Playstation 3' e geçince eski ıvır zıvırlarımı da satmaya karar vedim, dün CEX' e gidip Wii, Wii aksesuarları ve eski PSP, PC, PS3 oyunlarımı, bir de Pocket PC' mi sattım. Bu sayede evde yer kaplayan ve kullanılmamaktan dolayı kendi kendilerine değer kaybeden araçlardan kurtulmuş oldum.

Sosyal Hoppalık

Dün canım sıkıldı çok zamandır beklettiğim bir iş olan LinkedIn üyeliğimi hallettim ve LinkedIn' e üye oldum, hala profilimi toparlayabilmiş değilim, eski kontakları bulmak ise daha da zor maalesef.

Sonuçta bir işten çıktıktan sonra değilde işin üzerindeyken LinkedIn üyesi olmak daha mantıklı, bu sayede gerektiğinde elimin altında olur diye düşündüm. Bu arada daha önceden adam gibi inceleme fırsatım olmamıştı, hakikaten çok güzelmiş.

Canlı Yayın

Çok uzun zamandır küçük şeyleri sitede yayınlayabileceğim bir kod eklemek istiyordum, bugün kendim bu kodu kendim yazıp ekleyeceğime Web 2.0 ruhu içerisinde bu işi güzel yapmış birilerini bulup siteye o sistemi entegre etmeye karar verdim.

Twitter buradaki birinci adaydı, özetle sağ kısımda Canlı Yayın başlığı altında benim Twitter aksiyonlarımı izleyebilirsiniz. Önemli bir şey bulmayı beklemeyin, ne yapıyorum, ne dinliyorum, kime küfrediyorum gibi mevzular içeriyor olacak.

Ek olarak tatillerde de muhtemelen telefonumdan twitter aracılığı ile iletişimimi sürdüreceğim.

Bu arada okuduğum, ilgimi çeken makaleler ve linkler hala Okuduklarım kısmından takip edilebilir. Bir seneye kalmaz bir de GPS yerleştirim kafama, Google Maps ile de siteye koyarım, tamamdır(!)

Recent Blog Posts

See all of the blog posts