Tekinsiz Evler ve Donnie Darko

9-1-2007

Freedom!Son 10 gün içerisinde üç enfes film izleme şansına sahip oldum,

V for Vendetta
Bu film tam bir başyapıt, her noktasıyla, virgülüyle tekrar izlenmeye değecek ender yapımlardan. Tekrar izlenmesinin bir diğer nedeni ise diyalogları anlayabilmek, lakin dil de filmin diğer bir güzelliği ve zorluğu.

The Jacket
Kesinlikle keyifle izlenilen bir film, zaman da yolculuk var ama butterfly effect yok.

Donnie Darko
Bunu dün gece izledim. Filmi izlemek kesinlikle çok keyifli. Şahsen Donnie Darko rolündeki Jake Gyllenhaal' in oyunculuğunu pek beğenmedim ya da filmin raconu öyleydi kestiremedim. Donnie Darko keyifli bir fim olmasına rağmen filmden sonra cube serisindeki tuhaf tad damaklarınızda kalıyor.

Bu tat sizi bir kaç seçeneğe itiyor.
1. Filmin bir background' ı, konsepti var ama biz kaçırıyoruz;
2. Yönetmen "hoca şuraya mistik aksiyon atıp, beş tane de havada kalan muhabbet çakalım, çok havalı bir film yaparız" demiş;
3. Biz salağız olayı çözemiyoruz (burada filmin sonu hakkında bir düşünce daha vardı ama spoiler oluyor, şimdilik içimde patlasın).

Ama sonuca bakarsa keyifli ve izlenesi bir film. Ne de olsa maksat geyik olsun.

Dün ana sistemimin power supply' ı yandı ve heryeri duman bastı ancak ölen ya da yaralanan insan veya hardware olmadı. Komik kısım ise PSU' unun kendisi dahi hala çalışmakta.

Bir de cebimden ne için olduğu hakkında fikre sahip olmadığım 2023 yılına ait tuhaf bir fiş çıktı, bu fişten toplam £19.99 telefon konuşmalarına veya çağrılara bulaştığım anlaşıldı.Recent Blog Posts

See all of the blog posts