Takedown Amerika da yeni yayına girmiş

9-9-2004

Yıllar önce izlediğim ve eski bir film olan Kevin Mitnick gerçek yaşam öyküsünü anlatan Takedown Amerika' da Track Down adı ile satışa çıkmış.

Film nasıldı derseniz 50/50 derim. İş görür ancak Kevin Mitnick' in kendisi bu film için benim yaptıklarım bunlar değildi, filmde boktan zaten tadında konuşuyor.

Yorumlarda gördüğüm Freedom Downtime belgeselini izlemiştim. Direk gerçek kişiler gerçek muhabbetler ile Kevin Mitnick ve kurtuluş macerasını anlatıyor. yapımcı ekip eski dost hackerlar/phreakerlar underground mecra 2600. Filmin resmi sitesi gibi bu belgesel / film yapımında da pek bir numara yok ancak olayları gerçek kişilerden, gerçek görüntülerle dinlemek güzel tabii ki.

Şahsen bu haberde benim en çok ilgimi çeken şey Takdown' ın Amerika da yeni yayına giriyor olması. Miramaz bir sürü değişiklik ıvır-zıvır nedeniyle filmi US' de bu kadar geciktirmiş. Ben olsaydım Kevin mitnick' in bilgisayara dokunma cezasının bittiği zamana denk getirmeye çalışırdım en azından. Daha mantıklı olurdu...

Son olarak Kevin Mitnick hakkında türkçe en derli toplu kaynak ve komik başlığa sahip olan Gelmiş Geçmiş En Büyük Hacker Kevin Mitnick’in Öyküsü yazısı. Bayağı önceden farklı bir kaynakta okumuştum tekrar buradan bulabildim.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts