Site içerisi arama ve Soultip

12-4-2005

Bu aralar siteyle biraz daha yoğun uğraşmaya çalışıyorum, bu sabah bir kaç ufak eklenti yaptım. Arşiv sayfasını çok az toparladım, siteyi tamamen türkçe ve ingilizce olarak bölmeye çalışmaktayım. Bu konuda bir kaç adım attım, altyapının çoğu zaten hazır ancak yoğun bir amelelik gerektiriyor aktif hale gelebilmesi için.

Sağdaki aramaya site içi basit aramayı da açtım, bazen google' a göre daha verimli olabiliyor. Deneyiniz, arama henüz çok verimli değil boş bir vakitte geliştirebilirim, ama artık bir sonraki büyük güncellemeye kaldı.

Soultip için geliştirilen Dreamweaver Extension' ının bir makale tadında yazmaya çalışıyorum, gelecek projeler arasına Soultip' in Firefox' ta tam olarak çalışmasını da aldım, bu konuda en pratik entegrasyon hakkında fikirleri de bekliyorum. Ek olarak biliyorusunuzki soultip GPL lisansı altında dolayısıyla her türlü gelişime katkıda bulunabilirsiniz. Bunu aslında yapan arkadaşlar var ancak ben projenin entegrasyonuna vakit ayıramadığımdan bir çok küçük eklentiyi vs. sitede yayınlayamadım. Bir ara toparlayacağız.

Bu arada the code room hakkındaki makaledeki son yorumlara bir gözatın #13, #14 böyle şirin bir olay oldu.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts