Sıradaki Lütfen...

21-6-2007

Sitede 15 gündür yazmayarak kendi çapımda yeni bir rekor kırdım. Ama bu utanç ile yaşamaya devam edemeyeceğimden duruma tekrar el koymaya karar verdim. Yazmadığım için bir sürü bahanem var ama sizin umrunuzda olmadığından ben gelecek aksiyonlara bakıp neler ile uğraşıyoruz, neler oldu neler olacak kısmına değineceğim.

İlerleyen saatlerde bunların detaylarına değineceğim.

Cake' e geri döndüm
Bu aralar müzik konusunda pek güzel bir şey bulamayıp kendimi çağımızın 5 dk. tüketilen R&B ritimerime vermiştim ki gene güzel bir şeyler dinleme adına Cake' e geri döndüm. Şu an ki favorim Ain't no good. Süper bir parça.

MacOSX devam ama...
MacOSX Maceralarında bahsettiğim gibi hala Mac kullanıyorum ancak eskisi kadar pozitif değilim artık. Genel olarak güzel olmasına rağmen Vista gibi bu da beni sıktı. Muhtemelen bir sonraki sistem güncellememde tamamen Windows' a tekrar geri döneceğim. Bir çok nedeni var ama genel olarak benim için tasarlanmamış diyelim.

Hacker Japan' da Makalem Yayınlandı
Japon Hacker dergisi Hacker Japan da SQL Injection makalem yayınlandı.

Web Güvenlik Topluluğu olarak faaliyete başladık
İki dostum ile birlikte OWASP Türkiye ile yakın ilişkileri içerisinde Web Uygulama Güvenliği konusunda Türkiye' de bilinçlenme, yayın, çeviri ve ar-ge amaçlı bir grup kurduk. Bu arada hemen belirtelim OWASP Türkiye de daha aktif hale geliyor.

14 Temmuz 2007 - İstanbul' da Birinci Web Güvenliği Günleri aktivetisini yapıyoruz
Web Güvenliği ve özellikle gelişmiş ve orta seviye atak demonstrasyonları içeren aktivitemizi yapıyoruz. Detayları inceleyin ve orada olun. Ben de sunum yapıyorum.

XSS Shell' in Yeni versiyonu ve XSS Tunnel' i yayınlıyorum
Bir iki hafta içerisinde XSS Shell' in yeni versiyonu geliyor. yeni versiyon kendi içinde hemen hemen hiç bir yenilik içermiyor. Yeni yayının nedeni tamamen yeni aracımız XSS Tunnel entegrasyonu. XSS Tunnel' in ne olduğuna gene ilerleyen saatlerde değineceğim.

Firefox MITM atak aksiyonumuzu biri daha bulmuş ve yayınladı
Firefox' ta bulduğum bir açığı bir arkadaş daha bulmuş. Çokta güzel bir avisory hazırlamış ve yayınlamış. Ben de kendi araştırmamdan bir kaç şeyi ekledim.

Bu da konu ile ilgili Security Focus Makalesi : Insecure plug-ins pose danger to Firefox users

LOTRO 35. Level' e 4 kaldım!
Günün haberi budur(!) LOTRO' de Guardian' ımının atını almasına 4 level kaldı. Laurelin EN-RP server' ında oynuyorum.

Başka şeylerde oldu ama unuttum...

Ain't No Good from the album "Motorcade Of Generosity" by CAKE

Recent Blog Posts

See all of the blog posts