Seks Dedikoduları IV - Eeye Ürünlerinde Açık

8-1-2005

Eeye bildiğiniz gibi ve daha önceden de bahsettiğimiz gibi dünyadaki sayılı güvenlik firmalarından biri. Bir kaç gün önce bir kişi Eeye güvenlik ürünlerinde arka kapılar olduğunu ve Eeye' ın istediği zaman bu firmalara girebilmek için bunları bıraktığını iddia etti, Yani bir nevi trojan. Ancak POC niteliğinde yani açığı kanıtlayacak hiç bir şey yayınlamadı Eeye' dan gelen cevaba bakarak onlara da göndermediği belli oluyor.

Kişinin açığı yayınlamama iddiası saçma, hep muhtemel etkiden dolayı diyor (yani bu exploit ile Eeye ürünlerini kullanılan firmaların hack edilmesi) hem de Eeye' ın kendisine dahi bu kanıtı göstermiyor. Normal yüksek derecede tehlikeli bir sey varsa POC yayınlamasınızda bunu üretici firmaya gönderirsiniz ki onlar da buna inansın.

Eeye' dan birinin maila cevabı da orjinal. O da belki de senin P2P den indirdiğin trojan yerleştirilmiş versiyonudur diyor. Genel olarak konunun bir seks dedikodusundan öteye gitmeyeceği belli. %99 olarak Eeye ürünlerinde bu şekilde bir şey yok. Olsa bu arkadaş bu e-maildan sonra çoktan ilgili exploit i yayınlamıştı. Sadece bir çamur atalım izi kalsın mı? Yoksa hatalı bir e-mail mı bunu bilemiyeceğiz sanırım.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts