Seks Dedikoduları - II, Eric S Raymond ?

1-10-2004

Teknolojinin magazin kısmı açıkçası pek iligimi çeken bir şey değildir. Eric S. Raymond daha önceden de bahsettiğim bir kişi, bir çok yayınını çok beğenerek okudum, okuyorum. Teknik konulardan öte kendisinin ciddi bir politik kimliğide var her ağır open source / free software tayfasındaki karakter gibi sanırım.

Politik kimlik düsünce vs. bunlar dedigim gibi beni baglayan konular degildir zaten ancak bugün uzun zamandan sonra Eksi Sözlük' te takılırken eric s raymond başlığını gördüm. Buradaki Kral Çıplak - The Emperor Has No Clothes linkini gördüm. Bunun yanında gene entrylerde de benzer konular yazılmıştı. Dediğim gibi politikliğini biliyorduk ama Jargon dosyasının çalıntı olması, kodların benzer şekilde olması gerçekten ağır konular.

Bu gene de bizim için çok şey değiştirmiyor, benim için hala makalelerinin bir çoğu hem tavsiye sebebi hemde dönüp dönüp bakılasılar. Çalmışsa da güzel çalmış veya daha sevecan hali ile güzel derlemiş diyelim.

Bu arada Eric S. Raymond' un sitesindeki logo (favicon - hackers logosu değil) -emin olmamakla birlikte bu logonun çok eski olmadığını söyleyebilirim- Apokalipse, Network vs. komplo kitaplarını okuyanlara, bilenlere yabancı gelmeyecektir.

Bizimle kalın seks dedikodularımız devam edecek... Haftaya seks dedikodularında Bill ile Linus' ın ilk karşılaşması ve basından gizlenen gerçekleri açıklaycağız. Arka fona 'zun zun' diye bir mp3 koymanız icab ediyor ama.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts