SANS Eğitimleri Türkiyede

28-8-2009

Bu haberi özellikle geçmek istedim, direk mesaja dokunmadan aşağıdan veriyorum. Bu güvenliğin Türkiye’ de daha güzel bir yerlere gelmeye başladığının bir göstergesidir.

SANS 560-: Network Penetration Testing and Ethical Hacking Eğitimi Türkiye’de.

SANS Organizasyonunun en popüler eğitimlerinden biri olan “Security 560: Network Penetration Testing and Ethical Hacking” eğitimi Ekim ayında  Mentor formatında İstanbul’da verilmeye başlanacak. Eğitim, içerik olarak “Reconnaissance” ile başlayıp “Scanning” , “Exploitation” ve “Password Attacks” şeklinde devam edip “Wireless Attacks” ve “Web Attacks” konularına değindikten sonra bütün anlatılanların bir CTF(Capture The Flag) uygulaması ile sonlandırılacağı bir eğitim olacaktır.

Bu eğitim de öğrenciye SANS’ın “Self Study” eğitiminde olduğu gibi kurs kitapları, kurs CD-DVD leri ve kurs MP3 dosyaları verilecektir. Bunun yanısıra Mentor eğitimine bağlı olarak online kurs materyali ve mentor “hands-on” lab notları öğrenciye verilecektir.  10 adet 2 saatlik oturumlar şeklinde oluşacak ve tamamen “hands-on” lablar şeklinde işlenecek olan eğitim, 10 Ekim 2009 tarihinde başlayıp 12 Aralık 2009 tarihinde sona erecektir. Bu oturumlar İbrahim Saruhan ve Halil Öztürkci tarafindan yönetilecek ve eğitime katılan tüm öğrencilerin lablarda aktif rol olması sağlanacaktır.

Eğitime kayıt detayları ve kayıt için http://www.sans.org/mentor/details.php?nid=19944 adresine bakabilirsiniz. Sorularınız için [email protected] ve [email protected] adreslerine mail atabilirsiniz.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts