Pocket PC için Mp3

1-12-2004

Normal Mp3 dosyalarınızı basit bnir şekilde pocket pc' de windows media player ile dinleyebilirsiniz. Ancak bir albüm 60+ mb. tutuacaktır. Eğer ki 64+18 mb. gibi konfigürasyona sahyipseniz bu sizin için ciddi bir sorun.

Bunun için en iyi çözüm biraz daha düşük kalitede ses dosyaları oluşturmak, konu standartların dışarısında ancak kaliteli yazılım yazmaya geldiğinde MS' in hakkını yememek gerekiyor. Windows Medi Player' ın rip (müzik kopyalama) modülü çok güçlü.

Bilgisayarınızda Windows Media Player' ı açın, Müzik CD' nizi takın. Copy Music' e gelin burada direk internetten CD' deki albümün bilgilerini doldurabilirsiniz. Yani tüm oluşacak parçalar artık adıi artist albümü vs. bilgilerini içeriri. Bu sayede playerınız yada cihazınız bu bilgileri okuyup gösterebilir.

"Options > Copy Music" kısmından formatı "Windows Media Audio (variable bit rate)" olarak seçin, Audio Quality' yi de en düşüğe getirin. Artık bir albüm ortalama 18-33 mb. yer kaplayacaktır.

Bu sayede bu kış günlerinde rahatlıkla Rotting Chtrist - A Dead Poem ve Anathema - Judgement' ı yolda ağzınızdan soğuk dumanlar çıkarken kulaklarınızda hissedebilirsiniz.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts