Okuduklarım

14-11-2010

Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us by Daniel H. PinkSon 6 ay süresince çok fazla kitabı yarım-yarım okudum, geçen gün gaza gelip kendime bir de Kindle edindim, öyle olunca Kidnle’ın tadını daha çok çıkarabilmek için elimdeki yarım kitapları bir an önce bitirmeye çalışıyorum.

Şu an yarısında kaldığım 3 kitap var:

Drive zevkli bir kitap zaten bitirmeme az kaldı, özellikle psikoloji ile ilgileniyorsanız gayet keyifli gelebilir. Coders at Work, Founders at Work’ün aksine dandik bir kitap çıktı (sanırım bunun nedeni programcıların genelde girişimcilerden daha sıkıcı insanlar olması). Henüz çok okumadım çünkü okuduğum kadarının geneli çok sıkıcıydı. Gene de bir defa daha zorlayacağım. The Undercover Economist bayağı ilginç bir kitap, özellikle benim gibi ekonomi temeli sıfır olan biri için gayet faydalı da. Onun da sonlarına gelmiş durumdayım zaten.

Yakın dönemde de şunları okuyup bitirmiştim:

Ek olarak başlamaya hazır kitaplıkta bekleyen bir sonraki okuyacaklarım;

dün de şu kitabın ilk bölümünü okudum

Gayet hoşuma gitti, onu da okuma listeme aldım. Okunacak listemdeki son kitap ise, 50 Great Myths of Popular Psychology.

Bu arada not düşmem lazım Kindle kitap dağıtım modeli ve Electronic Paper dikesinlike kitap sektörünün geleceğini şekillendiriyor. Sanırım bir noktada iPad / Electronic Ink Display arası güzel cihazlar kullanıyor olacağız.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts