Ntldr is missing, Şeytan almış götürmüş...

10-4-2006

Ahgg, en nefret ettiğim şeylerden biri oldu. Tam e-maillarımı okurken bilgisayar kitlendi reboot ettim ve bah! "NTLDR is missing" hatası almaya başladım.

Aklımda bir sürü olasılık hızlıca geçmeye başladı. Ondan sonra hemen bootable CD' lerim baktım. Önce ERD Commander ile işe başladım lakin daha önceden hiç tatmin olmadığım gibi bu sefer iyice batırdı. Çok kötü bir bootable CD. Aslında ilk denediğimde iyi gözükmüştü gözüme.

Ondan sonra Ultimateboot CD ile sistemi açtım. Sadece yanlışlıkla boot.ini dosyamın silindiği yada benzeri senaryolar kurmaktaydım.

Ultimateboot CD ile açtım, hemen partition araçlarından TestDisk' e geldim ve tahmin edildiği üzere partition tablolarının boulduğunu gördüm ve recover ettim.

Sonra sistem açıldı ancak her login' den sonra tekrar logoff olmaya başladı. Bu bir virus varyantı hareketine beniyor ancak ek sanmıyorum. Tabii ki emin de olamadım. Çünkü elimde bir recover CD' si yoktu. Network' ten erişemiyorum çünkü sevgili firewall' ım boot süreci içerisinde blok koyuyor ve önceki ayarları kullanıyor bu da beni sisteme erişmekten alıkoyuyor.

Yaklaşık iki günü benzeri sorunlarla ve CD yetersizliği ile harcadım. İğrenç! tüm e-mail trafiği ve benzeri işlemleri notebook üzerine almak zorunda kaldım.

Bu arada bu logon olduktan sonra direk logoff olma olayı hakkında bilgi sahibi olanlar varsa dinlemeye açığım.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts