Now due to a construct in my mind...

3-7-2007

Evet... Bu aralar yalan olma rekorları kırıyorum. Herneyse daha fazla bahane bulmaktan vazgeçtim, direk haberlere devam ediyorum.

Windows Live Writer yeni versiyonu çıkmış lakin artık benim blogumun kategorilerini desteklemiyor nedense. Yakında çözeceğim inşallah.

Web Güvenliği Günleri ile ilgili güzel gelişmeler. Açılış konuşmacısı olarak Dinis Cruz' da İstanbul' da bizimle olacak.

XSS Tunnel ve XSS Shell resmi yayına gün saymaya başladı, nihayet stable sürüme ulaştılar, yakında dokümantasyon ile yayına başlayacaklar.

2-3 tane yeni gizli projeye adım attım. İlerleyen zamanlarda detayları duyuracağım. İkisi de güvenlik komünitesi için projeler.

Gizli olarak geliştirdiğim bir yazılımında ilk versiyonunu 2-3 ay içerisinde yayınlamayı düşünüyorum. O da web güvenliği ile ilgili gene.

Web Güvenliği Günleri' nde yeni ama çok bomba olmayan bir Blind SQL Injection yönteminin sunumunu yapacağım. Ek olarak yeni bir Blind SQL Injection programını da tanıtacağım (evet biliyorum bir milyon tane bundan var, bir tane de biz ekledik. Genele göre bir kaç ekstra özelliği var ilgi çekebilir. Maalesef bunun tam yayınına daha ortalama 2 ay var.).

Bu arada doğum günümü kutlamayan tüm ziyaretçilerimi eshefle kınıyorum. Şimdi takviminizi açın oradan benim doğum günümü işaretleyin... İşaretlediniz mi? Güzel...

Şimdi hemen güzel bir hediye alın, paket yapın. Bir daha ki doğum günümde elime geçecek şekilde postalayın. Özür notu iliştirmeyi unutmayın lakin laubaliliği sevmeyen bir kişiliğim.

Bu kadar geyikten sonra bir açıklama da daha bulunmak istiyorum. Son zamanlardaki ingilizce blog yazmamı isteyen kişilerin baskısı sonucu ingilizce blog yazmaya tekrar başlamayı planlıyorum. Siteyi RSS ten takip ediyorsanız ingilizce blogları da alacaksınız. İlginizi çekmiyorsa direk geçebilirsiniz ancak genelde İngilizce blog ile Türkçe blog  paralel gitmiyor dolayısıyla İngilizce bloglar farklı olacak, onları da okuyabilirsiniz. Tabii ki gene yakında İngilizce RSS te yayına girecek.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts