Netsparker

10-12-2009

Sitenin düzenli takipçileri uzun bir süredir adam gibi yazmadığımı farketmişlerdir. Bir süre önce çalıştığım firmadan ayrıldım ve gene Londra’ da yeni bir firma kurdum – Mavituna Security Ltd.

Uzun bir süredir de bu firmanın ana ve tek ürünü olan Netsparker’ ın geliştirilmesi ve firma işleri ile uğraşıyorum.

Startup’ lar konusunda önceden çalışan ve kurucu olarak deneyimim olsa da bu önceki deneyimlerimin ötesinde çok daha farklı bir deneyim. Ölçek daha büyük, market çok daha büyük, rekabet çok daha büyük. HP ve IBM gibi firmaların başı çektiği bir markete yeni bir yazılımla girmek kolay bir iş değil. Daha önceden bu kadar kalabalık bir ekip hiç olmamıştı. (çok fazla değil, en kalabalık günümüzde altı kişiyiz)

Özetle bir süredir yazmamamın nedeni bu iş yoğunluydu, bu yoğunluk devam ediyor o yüzden ben de burada daha az yazıyor olacağım.

Netsparker Nedir?

Netsparker bir web uygulaması güvenlik tarayıcısı. Otomatik olarak bir web sitesini uygulama seviyesindeki güvenlik açıklarına karşı analiz edip güvenlik açıklarını raporlar. Ek olarak raporlamanın bir adım da ötesine geçip güvenlik açıklarını kullanarak aynı bir saldırgan gibi sistemden data çıkartabilir ya da sisteme tam erişim sağlayabiliyor.

Bu sayede SQL Injection, Cross-site Scripting gibi açıkları başkaları bulmadan siz bulabiliyorsunuz.

Bu süreç içerisinde bir çok beta tester' ın desteğini aldık ve almaya da devam ediyoruz. WGT ekibinin hemen hemen her üyesi bunun içerisinde, onlara da çok teşekkürler.

Burayı reklam alanına çevirmeden ilgilenenleri Netsparker Blog’ una davet ediyorum.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts