Neden Yazmıyorum? Ne Yazıyorum?

6-2-2008

Geçen bu blogu düzenli takip eden arkadaşlardan biri son zamanlarda pek yazmadığımı, özellikle de güvenlik konularında eskisi gibi yazmadığımı söyledi.

Kendisine e-mail ile cevap verdim ama zaten buradan da değinmek istediğim bir konuydu, aşağıda özet olarak durumumu belirtiyorum.

Klasik Sebepler, Bahaneler...

Bu aralar normale göre çok daha odaklı olarak bir proje üzerinde çalışıyorum, boş vakitlerimde de başka bir kaç yan projem ile ve genel rutin e-mail cevaplama gibi işler ile uğraşıyorum.

Bunun yanında güvenlik konusunda bir kaç konuda iş dışında ar-ge yapmaya çalışıyorum. Bütün bunlar birleşince normalin üstünde yoğunluğa sahibim. Hatta bu aralar o kadar yoğunum ki haftalardır Ghost Squad' dan başka oyun oynamışlığım yok, onu da sadece 2-3 saat oynadım.

Yapılmışı Tekrar Yapmak

En sevmediğim işlerden biri yapılmış işleri tekrar yapmaktır, Tekerleği tekrar icat etmek, İngilizce olan bir şeyi tükrçe bir daha dokümante etmek vs... Bu tip şeyleri nadiren yazıyorum. Yazmam için iki nedenden birinin olması gerekiyor.

Çok az kişinin bu konuyu bildiğini düşünmem ya da konunun üzerinde benim de yeni çalışıyor olmam, dolayısıyla konu hakkında notlar çıkarmam.

Bunun harici konuları sitede yayınlamaya çalışıyorum, hem anlamı yok hem de öyle yaparsam şu dünyadaki blogların %98' inden ne farkımız kalır ki? Allah korusun kroblogger olur çıkarız!

Ben Okuyorum, Siz de İzleyin

Ben RSS' in büyük bir fanıyım ve RSS okuyucumun istatistiklerine göre günde 148 yazı okuyorum, bunun bir kısmı sadece üzerinden geçme ya da aynı haberleri veren yazılar. Bunun harici bir RSS dışından forum ve çeşitli diğer yazılar, whitepaper' lar okuyorum.

Bunlardan paylaşmaya değer gördüklerimi de Okuduklarım kısmında paylaşıyorum. Dolayısıyla bu kısımda paylaştıklarımı da bir daha yazmıyorum. Bu kısım genelde İngilizce - Türkçe karışık. Dolayısıyla eğer bu siteyi takip etmeyi seviyorsanız orayı da şiddetle takip etmenizi öneriyorum. O kısmı da RSS ile takip etmek isteyenler şu RSS Feed' den takip edebilir.

Yeni Konular Yolda

Ama yeni konular yolda, yakında özellikle güvenlik test metodolojilerini ele alıp bir çok açığın metodolojisini oluşturup yayınlamaya çalışacağım. Belki bir gün Web Uygulaması Güvenliğinde Gerilla Taktikleri projemi de bitiririm.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts