Neden Firefox' u tavsiye etmiyorum

10-9-2004

Why I don't recommend Firefox başlıklı haberde blog sahibi arkadaş Firefox u kullandığını ancak neden insanlara tavisye etmeyeceğini gayet güzel anlatmış.

Bir dizi salak ve giderilmesi gerekilen sorunun hala giderilmemiş olmaması. Konuya daha çok usability ve son -salak- kullanıcı yönünden bakmış ve Firefox promosyonunun da bu şekilde yapılması gerektiğini bildiriyor.

Ek olarak Firefox 'un gelmiş geçmiş en salak özelliği yeni bir tabta açılacak yeni link internet bağlantısı, karşıdaki site veya herhangi bir nedenden timeout olur yada açılmazsa adres bardaki linkin silinmesi ! Bu kadar salak bir olay nasıl olur aklım almıyor. Firefox kullanmak istemememin en büyük nedeninin bu olduğunu söyleyebilirim. Bir de default browser olarak ayarlandığında her tıklamada hata almanız da ayrı bir komedi. Düşünebiliyormusunuz bir sitedeki linki yeni bir tabda açıyorsunuz, yeni tabı beklerken siteyi kapatıyorsunuz, yeni tab timeout oluyor ve zaten google zor zahmet bulduğunuz site yokoldu. Hadi bakalım ara ki tekrar bulasın.

Son bir komedi bazı extensionların -henüz kendileri tespit edilemedi- yan etkisi olarak Firefox' un tamamen çökmesi. Neyse bu sonuncu kabul edilebilir.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts