My Love is Killing Me

1-8-2008

Logitech Wireless TrackMan OpticalBir süredir çok fazla yazamıyorum, ana nedeni RSI' mın azmış olması. RSI klasik bilgisayarcı hastalıklarından biri. Özetle mouse ve klavye ile aynı hareketleri tekrarlamaktan dolayı şaftının kaymasına deniyor. Bendeki RSI Carpal Tunnel Sendromu değil ama benzer bir şey. Temel olarak klavye ve mouse, bileğimde ve kolumda ciddi ağrılara neden oluyor. Bu başıma üçüncü defa geliyor, o yüzden artık biraz daha dikkat etmeye çalışıyorum, buraya daha  az yazmamın nedenlerinden biri bu, bunun anlamı daha az e-mail cevabı demek aynı zamanda. Bir süreliğine elimi ve kolumu dinlendirmeye çalışıyorum.

İkinci trajik durumsa ilerlemeden ya da başlamadan gözlerimi de kontrol ettirmeye başlıyorum. Bilgisayarın başımıza açtığı işler, ya da ofisteki arkadaşların tabiri ile "yaşlanıyorum". Tabii bunu söyleyen arkadaş bir kaç ay önce 30' una girdi onun acısını benden çıkarmaya çalışıyor! Cumartesi göz check-up' ım var bakalım gözlükle mi, lensle mi ya da temiz mi döneceğiz.

McDavid Wrist SupportRSI' a geri dönersek, benim analizlerime göre yapabileceğiniz şeyler:

Özetle bilgisayar aşkınızın sizi öldürmesine izin vermeyin. Kolum tekrar ağrımaya başladı o yüzden burada bırakıyorum...

 

Başlıktaki göndermeyi anlamayanlar için, bu Six String Samurai filminin Red Elvises' ın söylediği harika bir şarkı.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts