Meslekmetik

13-11-2005

Sevgili dostlarımızdan olan Altı-Üstü Mehmet meslekmetik diye bir memetik başlatmış, bu bağlamda top cemshid aracılığı ile bana da klonlanmış. Ben de bu pazar sabahımı meslekmetikliyorum.

Meslek dalınız (ya da ilgi alanınız) içinde en beğendiğiniz isim / Fikir Adamları ?

İki soruyu birleştirdim çünkü aynı cevapları var,

Ben meslek/hobi olarak güvenliği alacağım, aslında spesifik alanım web uygulaması güvenliği. Genel olarak meslekmetik' te bu cevapların Türkiye' den olması istenmiş ancak Türkiye' de henüz bu meslek hatta bu konu bile pek olmadığından ben bu şekilde örnekler veremeyeceğim. Bu soru bana çok zor geldi, buna cevap verebilmek için bir çok kaynağa bakmam gerekti ki bu da sanırım sorunun doğasını zedeledi, sorun kimse olmaması değil sorun çok fazla kişi arasında ayrılan bir kişi olmaması. Birilerini söylersek Fyodor, Rain Forrest Puppy, Ryan Russel ve kesinlikle +Fravia (konu bu noktada RCE' ye kayar) yı sayabilirim.

Mesleğinizde gelişmenize yarayan en iyi kaynaklar;

Site;

Kitap;

İki kitapta Blakchat Publishing' den olup teorik/kurgusal yapımlar.

Gelişimime katkıda bulunan kişiler

Bu cevabı gözüm kapalı olarak eşim başta olmak üzere ailem diyerek cevaplıyorum. Gelişim sürecim tamamen kişisel olduğundan dolayı bana her daim verdikleri maddi/manevi destek, 5-6 hiç bir iş yapmadan dolaşmamı kabullenmeleri, 10 gün boyunca evden çıkmadan yaşayınca beni aforoz etmemeleri. Bu noktada iki insanın bire bir gelişimime etkisi vardır Özgür Mavituna ve Vedat Yiğitoğlu.

Top Attıklarım

Yukarıdaki tüm satırları buraya gelip birilerinin başını yakabilme amacı ile yazdım, (arkadan erol taş efekti verilir)

Bülent İnce - Graphixel, Eren - SiberKültür , Mert Maviş - PlasticWings

 

Not 1 : "Mesleğinizle ilgili en başarılı ürün" Bu meslek bilgi tabanlı bir meslek olduğundan dolayı ürün söyleyemeyeceğim çünkü çıktı da ürün olmayan bir meslek, daha doğrusu hizmet. Ürün dediğim zaman yazılıma girmek lazım ki o güvenlik değil programlama başarısı noktasına geliyor.

Not 2 : "Mesleğinizden en çok yararlanan şirket" sorusunu gizli olduğundan dolayı cevaplama şansım yok maalesef.

Not 3 : Ben hakikaten asosyal bir adamım.

 

Recent Blog Posts

See all of the blog posts