Media Center Uzaktan Kumandası

9-9-2007

31JQmdqSOKL._SS500_ HDTV den ve bilgisayarı HD Televizyonlara bağlamaktan bahsetmiştik. O denemeleri yaparken Vista üzerinden Windows Media Center' a da test etmiş ve açıkçası bayağı etkilenmiştim.

Daha önceden Media Center' a bir otel' de normal uzaktan kumanda ile kullanma şansım olmuştu ve o da hoşuma gitmişti ancak kendi sistemimde kendi DivX, Mp3 arşivim ile Media Center' ı kanepeden kullanmak gerçekten özel bir keyif. Her ne kadar ben bunu Wireless Mouse ile yaptıysam da !

Ek olarak bu durum kesinlikle ileride televizyonların nasıl olacağının görüntüsü. İstediğiniz videoyu direk satın alıp broadband izlemek, Köşede duran Dijital Kameranızdan dataları wireless şekilde almak, favori programlarınızı otomatik kaydedip daha sonra reklamları kesen ve DivX formatına çeviren entegre yazılımlar vs.

Özetle eğer dijital bir Televizyon ve yayın ortamına akmayı düşünürseniz bu önemli aksesuarı unutmayın. Remote Control and Receiver for Media Center PC

Bu gelişmelerin bir diğer ilgi çekici yönü ise bu tip gerçektende gelişmiş sistemleri kurmak artık inanılmaz paralar gerektirmiyor. Vasat bir TV, gerekli kablolar, bir kaç ekstra donanım ve PVR ve Dijital Yayın Merkeziniz hazır.

Eğer Media Center ilginizi çektiyse RSS' lerinizi Televizyonuzdan okumayı da unutmayın.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts