Manowar Kills ve Winds of Change

13-8-2005

Malumunuz senelerden sonra Manowar memlekete geldi, Kanal 8' de de tuhaf bir program röportaj yapmış. Manowar tabii ki her zamanki Heavy Metal kendini bilmişliğinin doruklarında, "Küçük dağlar mı? Gözüm kapalı!" kıvamında.

Bunca seneden sonra hala uzun saçlar, bu tip kanlı voyvoda muhabbetleri ve aynı müzik ! Bunca seneden sonra aynı müziği dinleyen kaç kişi var ki bir grup insan bunca sene samimi olarak aynı müziği yapabilsin. Dark Tranquillity ile Rotting Christ benim çok sevdiğim iki gruptur. İkisinin de albümlerinin %70 i bir b.ka benzemez bence. Ama bu değişimler sırasında yakaladıkları iki albüm tarihlerini yazmıştır.

Bundan sonra/önce da belki farklı müzik severler için bunu yaşatabilmişlerdir. Özetle senelerce aynı müziği yaparak samimiyetten bahsetmek genelde komik, zaten Manowar' da onlar bizden bunu istedi biz de yaptık -eh bir de parayı bastık arada ama ne yaparsınız işte, kader bu da- gibi konuştu.

DT' nin vokalinin her daim madonna' yı çok sevmesi dinlemesi ve Radiohead' in vokalinin de normalde çok düzenli, planlı programlı bir hayatının olması çok ilginç gelmişti bana.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts