Kitap : Hacking, The Art of Exploitation

6-4-2006

Hacking The Art Of ExploatitionKitap, Hacking, The Art of Exploitation diğer bir çok kitabın kaybettiği noktada kaybediyor. Herşeye biraz değinmek, hiç bir şeyi derinlemesine almamak. Dolayısıyla bu kitabın başlığından "Art of" Yani "Exploit' in Sanatı" deyiminin çok saçma olduğunu gösteriyor ki bunu konu başlıklarına ve kitabın başlığına bakan herkes kişiler anlayabilirler.

Şahsen "Art Of Exploitation" gibi bir başlıktan kitabın ikinci bölümündeki yazılım güvenliği ve exploiti konusunun çok çok daha derinlemesine incelemesini beklerdim.

Bunlar harici kitap kendini geliştirmek isteyen ve bu konulara yeni olanlar için tam bir giriş kitabı olabilir. Ana üç konu var;

Programming kısmı kesinlikle kitabın en güçlü yönü. Buffer Overflow açıkları ve exploit yöntemlerini güzel şekilde değinilmiş. Güvenlik sorunları detaylı şekilde anlatılmış ancak tabii ki bunu okuduktan sonra basitçe bir BOF exploiti yazacağınızı sanmayın. Bunun için ek olarak bir çok ön bilgiye de ihtiyacınız olacaktır.

Ve daha sonradan kitabı tamamlamak için Networking ve Cryptography kısımlarını eklemişler. Orada da ilginizi çekecek konular olacaktır ama genel olarak süper bir şey yok.

Özetler bu konularda daha önceden pek vakit harcamadıysanız ve "nasıl oluyor da oluyormuş?" diyorsanız kitabı tavsiye edebilirim, aksi takdirde sadece ilgilendiğiniz konuları hızlı şekilde okumanız ve göz gezdirmeniz yeterli olacaktır.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts