Kevin Mitnick Aldatma Sanatı (Art of Deception)

8-6-2005

Aldatma SanatıKevin Mitnick' in Art of Deception (con art muhabbeti)' ı Türkçe' ye Aldatma Sanatı olarak çevirilip satılmaya başlanmış. Çok geç kalınmış bir çeviri belki de yeni kitap The Art of Intrusion' ın hatrına bu tip bir şeye girilmiştir.

Ben kitabı okuyalı 2 sene kadar oldu, çok iyi değil ama çok kötü de değil. Eğer social engineering ile ilgileniyorsanız kesinlikle okumalısınız, en azından bir şekilde bu kadar popüler olmuş birinin ağzından biraz adam kekleme sanatını dinleyin. Eğer bu işleri seviyorsanız con art konusunda bir Steal this Computer Book vardır, onu da okuyun. Onda basit ve günümüzde popüler olan yöntemler anlatılıyor. (Phising gibi konularda dahil)

Bu arada Go Oyuncusu kitabı iyice açıldı, bir türk filmine döndü, bir kız go oynuyor, iki kişiye aşık oluyor, esas aşkı başkasına aşık oluyor, sonra kurşuna diziliyorlar falan. Bu tip post modern türk film konularını gördükçe dünya edebiyatının eski türk ve hint filmlerini (yeşilçam - bollywood) ilham almak için izlediğinden şüphelenemeye başlıyorum.

Kitabın türkçe basımını bildirdiği için de Hüseyin Ünal' a buradan teşekkür ederiz.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts