Kenan Doğulu, Yürü be !

28-1-2005

Kenan DoguluAslında çok geç kaldım bu muhabbete girmek için ama olsun;

İlk olarak olayı anlatalım;
Kenan Doğulu' nun resmi web sitesi www.kenandogulu.com.tr dünya çapındaki bir tasarım yarışmasında birinci olmuş(!). Önce bir dostum bunu bana bir şekilde iletti siteye baktım ve ciddi sorunlarımız olduğunu farkettim. Haber olarakta solda da görülşdüğü gibi Milliyet gazetesinde çıkmış.

Gazeteyi gaza getiren Kenan Doğulu' nun suçsuz menajerimi yoksa biz bu ödlü aldık diye Kenan Doğulu ve ilişkili insanları kekleyenler mi bilmiyorum. İşin bir diğer gerçeği de şu ki belki tasarımı yapanlar da nasıl bir tongaya geldiklerini farkında değiller.

Dedim ya konuyu anlatmakta geç kaldım, Çünkü bu sırada Biltec' te gördüm, baktım onlar da Aktif Haber' den almışlar herhalde onlarda Milliyet' ten keklenmişlerdir. Sonra da Manhem Blog' da Ödüllü Çalıntı başlığını görüp bir de sitenin çalıntı olduğunu öğrendik. Zoque Forumda ' da aktif şekilde tartışılıyor hatta siteyi bizzat tasarlayan arkadaşlar da e-mail atmış bu konuda.

Buraya kadar okuyan herkes hala olayın kopma noktasını görmemiştir sanırım, kilit nokta şu ki sitenin ödül aldığı(!) site Golden Web Awards, puştun önde gideni bir nevi Titan/Spam zinciri. Yani bu tip genç siteleri ağlarına düşürüp hediye veriyor ve linklerinden pagerank yapmayı, reyting yapmayı amaçlıyorlar. Bu ulvi hedef için sanırım 6-7 senedir istikrarlı bir şekilde çalışıyorlar. Yani bu olay küllen komedidir. Sizde başvurun iki gün sonra sizin sitenizde dünyanın en iyi tasarıma sahip sitesi olsun sonra da iki aciz bir gazeteye gönderin reyting yapın. Hatta bir de Jetski kiralayıp Gökhan Özen gibi olduğunuzu kanıtlarsanız gün 50.000 tekile doğru hızla koşarsınız....

Bu arada yazıdan kimsenin alınmamasını diliyorum, Kenan Doğulu' ya ve diğer sanatçı dostalara da buradan saygılar...

Recent Blog Posts

See all of the blog posts