İşte bunu seviyorum

20-9-2004

F-Secure Blog unda bildirildiği üzere Sasser Worm' ünün yazarı olan Sven Jaschen Securepoint isimli Alman yazılım firması tarafından işe alınmış.

Antivirus piyasasında virus yazarlarının işe alınmasına pek olumlu bakılmaz, network güvenliği ve web güvenliği gibi konularda criminal (suçlu) adamlar pek bir sevilir. Bir çoğu şu an en büyük güvenlik firmalarında çalışıyorlar yada editor oalarak sağlam yerlerde köşe yazarlığı yapıp seminerler veriyorlar.

İlginç bir gel-git. Hatta bu konuda çok orjinal bir makale vardı zamanında (dedikten sonra makaleyi google da aratınca bulamadım). Dolayısıyla Google' da Hiring a Hacker araması yaparsanız benzer bir çok dokümana ulaşabilirsiniz.

Ek olarak 3 yeni Mydoom variantının içerisinden "antivirus sektöründe iş arıyoruz" metni çıkınca F-Secure' daki arkadaş bloga şu şekilde yazmış

Also, there's a hidden text inside all these Mydoom variant files: "We searching 4 work in AV industry.". Yeah, dream on, boys... antivirus industry does not hire virus writers.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts