Home Sweet Home

21-10-2003

Evet Karadeniz de geçirdiğim küçük maceramdan sonra tekrar ringlere geri döndüm.
İlginizi çekmeyecek bir çok şey ve 300 e-mail ile cebelleştikten sonra bir şeyler yazmaya karar verdim en azından evet ben işte buradayım demek istedim.

Ek olarak bu sürede bir çok arkadatan bir çok mail gelmiş hepsine saygılarımızı sunarız. Neler yaptık sorusuna gelince;

Kitap Okuduk;
Jean Cristophe Grange tan Kurtlar İmparatorluğu nu okumaya başladım. Gene çok kaliteli bir yapım Pariste Türk Mahallesinde işlenen cinayetler üzerine bir giriş yapıldı, İşin içinde İskele isimli bir Türk Mafyası da var. Şimdilik olaylar güzel.

JR Grange favori yazarlarım arasındadır. Diğer kitaplarında da dikkati çeken şeylerden bir Türki kültürlere yakınlığı. Kitaplarında Türkiye, Balkanlar, Türk Milletler geçer. Bu kültürleri de gerçekten tanıyan aynı zamanda sağlam bir araştırmacıdır. Kısaca eğer kitaplarını okumadıysanız hemen hepsini satın alın ve okyun.

Döndük Haber Okuduk;
Turk İnternet i okurken Bir Bölü Sıfır Eşittir Mavi Bilye diye bir şey buldum. TBD (Türkiye Bilişim Derneği) tarafından düzenlenen Bilim-Kurgu Öykü yarışması birincisiymiş. Gerçekten çok güzel bir kaleme benziyor, yazsalarda tamamını okusak.

Oyun Oynadık;
Karadenizin puslu liman manzaralı bahçe teraslarında PSOne geçti bir tane elime, göze büyük gelen şirin TV pixellerinde Need4Speed ve Worms World Party oynadık. Döndüm hızımı almamaışım demek ki aptallaşmam geçene kadara bir RTS olan No Man's Land oynadım. Bir kaç soluk yüzlü kafası yüzdüm.

Bu sırada UGO : Game Download kısmını buldum. Oyun ve demoları ile ilgilenenler bilirler bir oyun download etmek zor bir iştir. Dosya büyüklükleri yüksek olduğundan dolayı serverlar download programlarını (Flashget, Getright gibi) kabul etmez, yavaştır vs. UGO da bu şekilde bir olay yok, o yüzden çok hoşuma gitti.

Korea : Forgotten Conflict oyununun demosunu indirdim, tam bir felaket. Commandos tadında olduğu iddia edilen bir oyun. Tavsiye edilmez.

Worms 3D' nin demosuna göz attım her zamanki şirinlik ancak biraz daha zor bir oynanış söz konusu. GTA' nın 3D olması nasıl GTA' nın zevkinden çaldıysa bu da o şekilde Worms' ün zevkinden bir ısım çalmış gibi geldi bana. Nacizane fikrim bu tip oyunların bu şekilde FPS veya 3rd Person Shooter motorları ile yenilenmesinden ziyade Fallout Brother Hood of Steel tarzında bir 3D yenilenmeye gidilmesi. Yani gene 2D tadından görüntü ama sağlam bir 3D motor ve görsel efekt eklentileri. Bu sayede hem zevk, hem oynanabilirlik kolaylaşabilir.

Bunun dışında çok bir şey yok, hala 24 saati yolda geçen bir haftalık Karadeniz olayının aptallığı içerisindeyim.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts