Galeri Açıldı !

12-6-2005

Ferruh Mavituna Galerihttp://gallery.mavituna.comEvet bir süredir açmak istediğim galeriyi nihayet kısa bir uğraş ve keyifli bir şekilde açtım. Aslında herşey şu DVD fotoğrafını çekerken başladı. Basit bir galeri açıp orada özellikle kodlarla çalışırken ki ekran görüntülerini, sağda solda yakaladığım şeyler yayınlayayım diye düşünüyordum.

Fotoğraf ağırlıklı olmayacak daha çok buradaki blogu destekler galeriler oluşturmaya çalaışacağım, mesela yeni bir yazılım ya da projenin ekran görüntüleri, oynadığım ve tanıtmak istediğim bir oyun, kitapların kapakları vs gibi.

Sistem olarak hızlı ve pratik bir şeye ihtiyacım vardı, artık yaşlandık tabii oturup kendi sistemlerimizi yazmak çok zor geliyor, vakit bulmaıyorum bende ASP.NET ile geliştirilmiş nGallery' yi kullandım. Gayet pratik basit çok fonksiyonelite yok ama işi görüyor. Bir kaç bug vardı benim gözümde onları düzelttim. Mesela watermark image' lerde beyaz transparanlık verdirdim, galeri albüm oluşturmada ki thumbnaillar oluşurken default tasarımın bgleri kullanıldığından hard-coded boyutlar vardı ben tasarımda çok ufak değişiklik yapınca onlar da sorun çıktı vs.

Ek olarak gene orada boyut belirtilmediğinden ciddi kayma oluyordu, hemen drawimage() e iki parametre ekleyip bu sorunları da çözdük. Tasarım ile daha çok uğraşacaktım ancak vaktim yok o şekilde bir an önce açmak istedim.

Bundan sonra sık sık galeri eklemeyi planlıyorum. Fikirleri - Görüşleri de bekliyorum.

Şu an hemen bu haber sonrasında ziyaret ederseniz çok dolu olmayabilir, Pazar sabahı galeri doldurmak ile meşgulüm.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts