Fikir - Açık Todolist

7-11-2010

EpicWin iPhone için geliştirilmiş zekice bir todo list uygulaması. Yapılacak listenizi oluşturuyor sonra da yaparak puan kazanıyorsunuz, arka planda da RPG havasında bir hikaye devam ediyor.

Todo List olayının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz, aynı zamanda bir şeyleri tamamlamanın ve bunun karşılığında hızlı şekilde sanal dahi olsa bir başarı hissi almanın bağımlılık edici olduğuna da biliyoruz (bakınız XBOX Achievements, FourSquare vs.), açık bir şekilde blog gibi yerlerde bir şeyi yapacağınızı ilan etmenin o işin tamamlanmasına pozitif etkisi olduğunu da biliyoruz. Bütün bunları birleştiren basit bir uygulama olsa mesela ne güzel olurdu.

Küçük bir web sitesi, insanlar yapılacak listesiniz yazacak, daha sonra bunları tamamladıkça hem EpicWin / FourSquare / Stackoverflow tadında bir puan toplama olacak hem de bu tüm yapılacak listesi güncellemeleri de Facebook/Twitter/Blog Widget’ları gibi yollar ile açık şekilde gözükebilecek ve takip edilebilecek.

Özetle EpicWin’i web’e koyup, üzerine sosyal ağ etkisini yapıştırmak lazım. Bundan sonrası zaten zekice gelişebilir, mesela basit keyword analizler ile en popüler listeler ortaya çıkabilir ya da ünlü bir kaç celebrity/web celeb’in listelerini featured todo list’ten insanlar izleyebilir. Hatta sistem open source yazılımların road map’lerinin takibi için bile kullanılabilir.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts