Fallout 3, Beklenen kişi mi? Yoksa hüsran mı olacak...

9-7-2007

aye_fallout3 Fallout bana oyun oynamayı zehir eden yapımlardan biridir. Nedeni çok basit çünkü bu kadar akla zarar kalitedeki bir oyundan sonra diğer oyunların ne kadar salak yapımlar olduğunu farkedip onlardan zevk almamaya başlıyorsunuz.

Fallout 3' ün yapımını Oblivion ile bilinen Bedhesta Softworks üstlendi. Açıkçası ven Troika Games' in üstlenmesini isterdim ama maalesef onlar temple of elemental evil gibi bir oyun yapmalarına rağmen, kapanan firmalardan biri.

Dün Pc Gamer aldım, kapak konusu Fallout 3' tü, dolayısıyla bayağı bir ilgili içerik vardı. Oyundaki eeeeen büyük değişiklik oyunun FPS olması. Bu açıkçası bana kısa sürelik şok yaşattı, Fallout' u FPS olarak düşünemiyorum.

Genel olaylara bakınca iki üç güzel durum var. Bedhesta grafik ve RPG' si ile bilinen bir fima dolayısıyla bunlardan korkmaya pek gerek yok. Oyun konsollara da çıkacak gibi gözüküyor ki bu kesinlikle çok korkmamız gereken bir şey çünkü ne zaman bir oyun konsollar hedeflenerek geliştirilse birden salaklara göre tasarlanmaya başlıyor ve iğrenç menü PC adaptasyonlarından ve PC' de zayıf grafik desteklerinden bahsetmiyorum. Umarım ki ana hedef PC, konsollar ise ikinci hedef olur.

Bunun harici fallout dünyasını ve NPC zenginliğini koruyacak gibiler. Oyun inşallah 2008' de elimizde olacak FPS olsa da idare edeceğiz artık ama sanırım Turn Based oyun motoru ve 3. kişi görünümünü özleyeceğiz.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts