Enemy Territory, Quake Wars

24-9-2007

Convoy Ambush Guild Wars' u ve Lord of The Rings Online' ı oynamayı bıraktıktan sonra kendime göre pek oyun bulamadım. Bu sırada bir dizi rezil PS2 ve Wii oyunu ile oyalandım.

Guitar Hero ve Wii Golf günlük oyun dozumu idare ederken bir hafta sonu piyasadaki yeni PC oyunlarına bakmaya karar verdim, Bioshock gibi bence vasat oyunları geçtikten sonra karşıma Quake Wars çıktı. Bioshock grafik olarak vs. inanılmaz ama açıkçası bu yaştan sonra multiplayer olmayan oyun oynayabileciğimi sanmıyorum.

Quake Wars' a geri dönersek, herşeyden önce bu bir Multiplayer takım tabanlı FPS oyunu. FPS kesinlikle benim oyun listemde en sonlarda bulunuyor ve benim için sadece arkadaş çevresi ile bir LAN partisinde zevkli olan bir oyun türü. Gelin görün ki Quake Wars bütün FPS deneyimimi değiştirdi.

Herşeyden önce oyunun grafik motoru inanılmaz, x8 Anti-Alias ile oynuyorum ve demo olmasına rağmen performans sorunu yaşamıyorum. Grafikler, sesler ve efektler sizi tamamen savaş alanına götürüyor. Sağda ve solda gördüğünüz ekran görüntüleri ne kadar oyun içerisinden olsa da iki tane SLI - 8800 kartınız olmadan muhtemelen bu görüntüleri 15 FPS yukarısında göremeyeceksiniz ama gene de grafikler vasat sistemlerde bile harika. Ben Mac sistemimde de test ettim ve onda da gayet güzel oynayabiliyorum. 

Oyunun kendisine gelince, Strogg Squad at Base16 kişilik takımlar her adımı korkutucu olarak atmanızı sağlıyor, çünkü dağın tepesindeki sniper beyninizi patlatabileceği gibi arkanızdaki casus takım arkadaşınız da sizi sırtınızdan bıçaklayabilir. Kafanıza her an düşme ihtimali olan roketler ise cabası. Aslında oyunu daha zevkli yapan deneyim - experience sistemi ve görev tabanlı olması. Oyuna başladığınızda görevleriniz var ve bunlar sürekli yenileniyor dolayısıyla herkes yarım yamalakta olsa neler yapacağını ya da yapması gerektirğini biliyor bu da otomatik olarak tanımadığnız kişilerle bile iyi bir oyun çıkarmanızı sağlıyor.

Oyun henüz çıkmadı 4 gün sonra Eylül 28 de piyasaya çıkıyor, ben şimdiden siparişi verdim ve bekliyorum. Oyunun demosunu indirebilir ve demo haritada sınırsız oynayabilirsiniz.

Bu arada ben soul nicki ile Official Serverlarda oynuyorum, Türkiye' de bu oyun için klan varsa (biraz erken ama) bana da haber verin.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts