Debby ile Baş Başa

3-8-2007

openlogo.ps Uzun zamandır kafamdaydı bunu yapmak, nihayet vaktimi ayırdım ve adam gibi stable bir debian yani kendi adı ile 'debby' sistem kurdum.

Sistemi kurduktan sonra X Server' ı ve gereksiz servisleri kapatıp bir ssh daemon attım ve windows üzerinden de Putty ile yönetmeye başladım. Debian için onlarca paket yüklemek yerine kolay yoldan Debian-sec paketini yükledim. Bu paket onlarca gereksiz servis ile geliyor, dolayısıyla paketi desktop sisteminize yüklemenizi tavsiye etmediğim gibi yükleme işleminden sonra servislere tekrar göz atmanızı da tavsiye ederim.

Servisleri basit / tembel şekilde yönetmek için rcconf' u kullanabilirsiniz. Malum şu şekilde yapmanız gerekiyor "apt-get install rcconf".

Şu sıralar debby ile bilrlikte iki - üç iş üzerindeyiz. Genel olarak Web Application Attack and Audit Framework - w3af ve yaptest. Gördüğünüz gibi saldırı frameworkleri ile ilgilenmekteyiz. İkisi de fena gitmiyor, ilginç gelişmeler olursa sizi de haberdar edeceğiz.

Bu aralar nedense pek materyalim yok, tükendim. Siteye yazmak istiyor ama yazacak bir şey bulamıyorum, o yüzden site bunalım takılmakta. Millet DefCon, Blackhat keyfinde, biz burada takılıyoruz diye oluyor herhalde bunlar...

Recent Blog Posts

See all of the blog posts