CMS İçerik Yönetim Sistemleri

5-5-2003

İçerik yönetimi sitelerdeki en ciddi sorunlardan biridir. Özellikle de web tasarımcısı olmayan kişiler bu işi yapcaksa bu sorun gitgide büyür.

Son zamanlarda çok popüler olan rich-edit text editörleri de bu isteğin bir sonucudur. Ancak bunlar tabii ki işin küçük kısmı. Bir de tabii ki browser sorunları hala çözülmüş değil. Daha ciddi çözümlerden biri ise Macromedia tarafından üretilen Contribute bu işi çok iyi görüyor tabii ki sadece statik siteler için. Dreamweaver ile entegre olması da çok daha güzel bir özelliği. Belki başka bir zaman bu programı daha geniş tanıtırız ancak ondan önce bu yazının esas konusuna geleyim.

BCL Technologies WebContent Dreamweaver için PDF' ten HTML'e aktarım extension'ı. Ne kadar gerekli veya buna 50$ ödenir mi sorusu tartışılır ancak online ve offline dokümantasyonun senkronizasyonu konusunda önemli bir adım.

Serverların dinamik PDF üretimi gibi atraksiyonsal çözümleri aslında bu sorunun en iyi çözümü ancak basit sistemler için çok pahalı yatırımlara gerek duymaları büyük bir dezavantaj.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts