C Öğrenmek için 10 neden, Emm 1 neden

30-11-2006

Makalenin ana amacı olan C öğrenmeye katılıyorum ve bunun yegane nedeni birinci neden,

1) C is lower level then other programming languages (C++, Java). Programming at a lower level allows you to further your understanding of computers, as a whole.

Bunun yanında makalede şu şekilde ilginç nedenler var...

3) What if you ever want to get a job programming microcontrollers? They are programmed in C. Are you going to limit your possible list of jobs because you didn't want to learn a new language?

Eğer 2 işi kaçırmamak için yeni bir dil öğrenecekseniz daha ciddi sorunlarınız var demektir. Ek olarak henüz C de 2 hello world 1 kütüphane programı yazmış birinin microcontroller programladığını düşünemiyorum. Muhtemelen WTF! a girer.

4) C programs are smaller and faster then any other program created in a different language. Sometimes your program needs that speed boost that only C can give it.

Assembly ne zamandan beri bir programlama dili değil?

5) If you have learned C, you can learn any modern programming language. The reason behind this is that all modern programming languages are based on C (Java, C++, C#, etc).

Bunu kabul etmekle birlikte bunun C ile bir alakası yok, bunun programlama dili değil de programlamanın kendisini öğrenmekle bir alakası var. Eğer programlama biliyorsanız dil sadece sintakstır. C nin buradaki faydası bir çok dildeki hazır kütüphanelerin derindeki implemantasyonları hakkında daha fazla bilginiz olmasını sağlamasıdır.

6) Because C has been around for many years, it has a large community and collective code base. This allows you to quickly and efficiently implement new algorithms or functions that have been programmed before.

Bollocks! Özellikle de quickly dediği kısmı.

8) C is the only language that teaches you what pointers really are. C# and Java skip the subject completely. It is pointers that give C its power.

Kullanmayacağımız bir şeyi öğrenmeye de genelde gerek olmaz, ikinci olarak Java, C# taki referans yapılarının pointerdan bir farkı yok sadece siz kasmıyorsanız sizin için onlar bu işi hallediyor.

9) C is still the most commonly required language for programming jobs. It is well worth your time to get C under your belt.

Ahhh, Dice veya Monster.com bence böyle düşünmüyor.

10) Anything that has a microprocessor in it has support for C. From your microwave to your cell phone, C powers technology.

Hayır !... Eğer compile edemezseniz desteklemiyorlar maalesef, o yüzden bazı şeyleri assembly de yazmak zorunda hala bu insan evlatları.

Özetle C öğrenmek için bir nedeniniz var ve o da geçerli bir neden. Ekstradan 8 saçma nedene daha ihtiyacınız yok. (arada kalan bir neden saçma değil ama öğrenmek için de yeterli değil yoksa 8+1=9 hesabını hala Windows Calculator yardımı ile yapabiliyorum)

Recent Blog Posts

See all of the blog posts