Bir Mim, Bir Kitap, Bir Hayat

13-3-2009

Bu aralar blog performansım çok kötü ama bunun güzel nedenleri var. Yeni projeler peşindeyim, uzun süredir ertelediğim işleri canlandırma peşindeyim, o yüzden RSS okuyucunuzun ayarları ile oynamayın...

Bir Mim

Onur, Kitap Yazsaydım Ne Üzerine olurdu? diye sormuş, sonradan topu atıp kaçmış. Aslında her zaman gerçek ya da gerçek olabilecek teknikler kullanan bir grup hacker' ın kurgusal maceralarını yazmak istemiştimdir ama vakit ve kabiliyetsizlik gibi nedenlerden dolayı bir türlü fırsatım olmadı. How to Own The Box ama daha iyi kurgu ya da Dan Brown' un Deception Point' i ama daha iyi teknik gibi.

Mim' i yorum yapanlara paslıyorum, ilginizi çekiyorsa hemen sitenizde devam edin yorumlara da adresinizi yazın, biz de okuyalım.

Bir Kitap

Sevgili eşim bana The 80/20 Principle: The Secret of Achieving More with Less' ı almış. Onu okumaya başladım, Pareto Prensibi zaten bildiğim çok uzun zamandır da yer yer uygulamaya çalıştığım şeylerden biri ancak kitap olayı çok daha derin ve kanıtlarla, gerçek örnekler ile ortaya koyuyor ki, gerçekten etkileyici.

Equality ends in dominance

gibi direk damardan girdiği ve insanı derin düşüncelere sevkettiği bir çok yer var.

Bir Hayat

Evli insanlar için hiçbir zaman bir hayat yoktur, "iki hayat" desek dağa doğru olacak. Bu aralar her zamanki gibi hayatımda değişiklikler yapmaya çalışıyorum. Taşınmak, işimi değerlendirmek, projeleri hayata geçirmek vs. gibi şeylerle uğraşıyorum. Eşim' de Homeshowroom ' da "Evin Delisi" köşesinde yazmaya başladı, onu da buradan tebrik etmek istedim :)*

 

* Sanırım bir blog yazısında ilk defa smile kullandım, çok heyecanlıyım

Recent Blog Posts

See all of the blog posts