Bela Aramak

10-3-2007

İş gereği ve bazen sadece eğlence olsun diye bir çok potansiyel olarak illegal data içeren sitelerde geziyorum. Muhtemelen bunların hiçbirine girmek illegal değildir ancak bu sitelerdeki içeriği yazmak ve yayınlamak bir çok ülkede illegal.

Bugün GSM sistemlerinde MITM ve sniffing konularında bir şeyler okurken bir siteye girdim ve oradan sitenin forumuna düştüm. Forum daha çok uyuşturucu ağırlıklıydı, satışından yapımına her türlü detayı içeriyordu. Beyaz ve Gri alanda benzeri illegal yayın yapan siteler üzerinde çok çalışmış olduğumdan bu forumlarda yapılan büyük bir hatayı (salaklık diyelim biz ona) burada da gördüm "IP Logged".

Bir kanun adamı için bundan büyük bir keyif olamaz. Çünkü biliyorusunuz ki o sistemi kırıp içeriye girdiğinizde ilgili kişinin tüm IP geçmişini alacak ve %99 olarak gerçek adresini bulacaksınız. Kimse 1.100 mesajı gerçek IP sini bırakmadan atamaz, zaten genelde herkes ilk 200' den sonra işi rutine bağlar. Neymiş, minareyi çalacaksan kılıfını hazırlayacakmışsın...

Recent Blog Posts

See all of the blog posts