ATV nin SSL (olmayan) satışı

12-12-2006

Bugün ATV' nin online olarak dizi satın alma seçeneklerine bakıyordum ki satın alma ekranlarının SSL altında olmadığını gördüm. Yani login bilgileriniz SSL hadi neyse dedik ancak satın alma ekranlarında Kredi Kartı bilgilerini girdiğiniz sayfa da SSL değil!

http://www.atv.com.tr/video/payment_info.php adresinde bu durum görülebilir. Sayfaya https üzerinden ulaşmaya çalıştığımızda ise sayfa çalışmıyor.

Bir taraftan güvenlik zaten ciddi bir sorunken, daha SSL bile kullanmayan firmaları görmek acı verici bir durum. ATV' ye konu ile ilgili bir mesaj gönderdim. Umarım bir an önce düzeltir ve sonrada kendilerinden utanır hatta bundan önce o sayfa üzerinden Kredi Kartı bilgisini vermiş herkese ve ilgili bankalara da bunu bildirirler. Bu şekilde büyük bir amatörlüğün yanında insan tabii ki o Kredi Kartı bilgilerinin nerelerde nasıl tutulduğunu düşünmek istemiyor. Tabii ki sitede numaraların tutulup tutulmadığı ile ilgili bilgiler de yok.

Güncelleme,
ATV artık SSL kullanıyor burada benim e-mailim mı yoksa burası mı etkili ya da ikisi de mi etkili oldu bilemiyorum ama etkili oldu.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts