Anne, mimim geldi...

3-10-2007

51RHH573TML._BO2,204,203,200_PIsitb-dp-500-arrow,TopRight,45,-64_OU02_AA240_SH20_ Tekrar bir mim dalgasi ile karşınızdayız. Benim bildiğim bu mimin geçmişi çok eski en az iki sene olması gerekiyor ama hasbel kader tekrar başka şekilde alevlenmiş (antivirus signature' u olmayan worm gibiler maşallah!) ve Sevgili dostumuz Sunipeyk beni mimlemiş. En yakınımızdaki kitabın 187. sayfasındaki ilk cümleyi yazmamız gerekiyormuş.

karabuyuB Normal şartlar altında masamın üstünde ya da çekmecemde sevdiğim ya da o sıralar okuduğum bir kitap bulunur ancak şu an evde geçici bir yerde çalıştığımdan ve ev ofisime daha geçemediğimden dolayı bu durum söz konusu değil. Hemen sağıma soluma bakmaya başladım ve solda yukarıdaki bir rafta Zero-Day Exploit kitabını gördüm. Hemen hemen aynı uzaklıkta sağda ise son 10-15 sayfasını okumakta olduğum Kara Büyü vardı.

Hemen söylemem gerekir ki Zero-Day rezil bir kitap! Kara Büyü' de pek menem bir şey değil ama hiç yoktan bitirmeye değecek bir kitap. Hem türkçe olması hem de Zero-Day' in rezil bir kitap olması nedeniyle Kara Büyü' yü seçeyim dedim. Ve şu an kalkıp onu alıyor ve geri dönüp aşağıya 187. sayfanın ilk cümlesini yazıyorum.

Yazar masadan kalkar ve kitabı almaya gider.... ve dört koca saniye sonra geri döner, masasına oturur, gecenin yarısında LCD gözünün bebeğinde kıvılcımlar saçar. 187. yi açar ve ilk cümleyi metin editörüne yazmaya başlar...

187. sayfa bu polisiye gerilim kitabını sondan beşinci sayfası.

Ve dedektif Jashua katilin bahçıvan olduğunu çözüp, onu evin arka bahçesinde kıstırır ve kelepçeleri takar.

Ha ha :) Bütün kitap rezil oldu değil mi? Yok yok, aslında durum öyle değil aslında 187. sayfanın ilk cümlesi şu;

Yalnızca bir göz atmak istiyorum.

Bu cümle üzerine bir edebiyat parçalayıp, üç buçuk tane hayat dersi çıkartırdım ama kusura bakmayın gecenin bu saatinde o kadar kasamayacağım. O yüzden o cümleyi tekrar, tekrar okuyup bu dersleri sizin çıkarmanızı rica ediyorum (bkz:okuyucuya ödev veren blog yazarı).

Mim paslama vakti

Ben mim' i direk paslamıyor ve bu sefer ilginç bir şey yapmak istiyorum. Aşağıdaki yorumlara yorum yazan ilk 5 blog sahibine buradan mimi paslamış olacağım. Yorumlarınızı eklerken bu yazıyı da güncelleyip pasladığım siteleri yazacağım. Biz buna halk arasında mim 2.0 diyoruz. Eğer buraya 5 adam yorum yazmazsa da cümle aleme rezil olacağım!

Aslında daha önceki yazılarımdan birinde beynim sulanmışken blog yazmayacağıma dair söz vermiştim ama idare edin artık...

 

Mim 2.0 Pasları

  1. Weberuhi Weberuhi.com
  2. Burak Doğan - http://burakdogan10.blogspot.com/
  3. Hüseyin - http://huseyint.com/
  4. Manhem - http://www.manhem.org/

Recent Blog Posts

See all of the blog posts