Altı-Üstü veda...

12-11-2007

Sevgili dostlarımızdan altı-üstü Mehmet bize veda etmiş. Her ne kadar ben uzun süredir tasarım ve genelde onun yoğunlaştığı konulardan uzak kalsam da blogunu severek okuduk.

Kendisi sitesinde 8 neden yazmış hangilerinden dolayı bıraktığını bilmiyorum ama hayatın bizi nerede bırakacağını bilmiyoruz.

Zoque forumdan diğer bir sevgili dostumuz oky şunu söylemiş :

blog yazmayı bir meslek itinalığında sürdürenlerin,
hayat koşuşturmacası karşısındaki kaçınılmaz sonu..

Hakikaten bloglama başlı başına bir olay. Ben hiç bir zaman bu olayı Mehmet gibi ya da Jeff Atwood gibi ya da Süleyman gibi ya da Steve Pavlina ya da bir çok diğerleri gibi yapamadım (muhtemelen becerememde zaten). Bunun ana nedeni sanırım benim de oky gibi düşünüyor olmam. Bu zevk meselesi, zevk ile yapmıyorsam yapmanın anlamı yok. Eğer blog yazmak yerine oyun oynamak istiyorsam oyun oynuyorum, canım sıkılıyorsa bloguma girip "canım sıkılıyor" yazıyorum. Takip edenler zaman zaman ne kadar kopuk yazılarım olduğunu bilirler zaten.

Dönüp baktığımda hayatta stabil olarka uzun süreli sürdürebildiğim iki şeyden biri bu site. Dolayısıyla sanırım bu yaklaşımım işime yaradı ve bu sayede genelde aktif bir şekilde yazmaya devam edebildim. Yarın ne olur kimse bilemez, ama seneler geçti bile!

Nedeni kesin olarak nedir bilmiyorum ama Mehmet dostumuz blogunu kapatmış, yorumları da kapatmış. Umarız herşey istediği gibi olur.

Recent Blog Posts

See all of the blog posts